Újabb szuperfegyver a tanárhiány ellen: a minisztérium szerint jönnek a Klebelsberg-ösztöndíjasok
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerint a tavaly végzett ösztöndíjasok 65–70 százaléka szeptember végéig munkába áll.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerint a tavaly végzett ösztöndíjasok 65–70 százaléka szeptember végéig munkába áll.
A tanév első hetében 270 tanulót és 39 pedagógust szűrtek ki igazoltan koronavírus-fertőzöttnek az osztrák főváros iskoláiban.
Az ITM eltörölheti az idei egyetemi átsorolásokat, négy intézmény egészségügyi karán kötelező az oltás és sok helyen kötelező a maszkviselés is. A héten megjelent a kormányrendelet, így akár 64 pluszpontot is lehet kapni a felvételin katonaságért. Összeszedtük a legfontosabb oktatási híreket.
Nem lesz kötelező maszkviselés, se távolságtartás - mondta a köznevelésért felelős államtitkár.
Az általános iskolák között hetente 600 ezer nyáltesztet osztanak szét a diákok koronavírus elleni szűrésére.
Angliában is megkezdődött az új tanév, Skóciában pedig már két héttel ezelőtt visszatértek a diákok az iskolapadba. Az legtöbb intézményben nem kell maszkot viselni, és a távolságtartás szabályai sincsenek már érvényben. A tanárok furcsa érzésekkel kezdenek neki az új tanévnek külföldön is.
A hiányzásokat szigorúbban nézik, de minden korábbi biztonsági ajánlás megszűnt azzal az indoklással, hogy a védekezés oltással történik. Ez azonban felvet kérdéseket.
A szokottnál nagyobb forgalommal, kisebb torlódásokkal indul a tanév első napja, de nagyobb fennakadás egyenlőre nincs. Mutatjuk, mire számíthattok az utakon.
Meddig tart az első félév, mikor lesz az az őszi, a téli és a tavaszi szünet, és mikor kezdődik a 2022-es középiskolai felvételi vagy az érettségi? Az idei tanév első napján megnézhetitek a 2021/2022-es iskolaév legfontosabb dátumait.
Kásler Miklós, az Emmi minisztere még augusztus 25-én írt levelet az iskolák igazgatóinak a szeptembertől követendő járványellenes intézkedésekről.
Emeljenek a 2015 óta változatlan „vetítési alapon”, amely meghatározza a tanárok, tanítók, óvónők fizetését – évek óta kérik ezt a kormánytól pedagógus szakszervezetek, szülői csoportok, sőt a Nemzeti Pedagóguskar is. Úgy tűnik, hiába: a kezdők ebben a tanévben is bruttó 230 ezer, a valamivel tapasztaltabbak bruttó 260 ezer forintért dolgoznak majd. Nem véletlen, hogy a pedagógusbérek rendezése az összes ellenzéki párt programjában szerepel, kis túlzással egymásra licitálnak.
Holnap megint elindul egy új tanév - pár egyszerű dolgot szedtünk össze, amiket ha be tudtok tartani, könnyebb lesz a visszaszokás.
Idén ötödik éve ellenőrzi az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) laboratóriuma a tanszereket az iskolakezdés előtt.
A tanárok a szakképzésben kevesebb munkáért több fizetést kaphat ugyanaz a pedagógus, mint egy Emmi-iskolában, így egyre nagyobb eséllyel csábítják át a technikumok a gimnáziumoktól őket.
A világ legtöbb országában hamarosan kezdődik, vagy már el is kezdődött az iskola. Sok országban egyre nagyobb probléma a járvány megjelenése a diákok között is.
Továbbra sem kaptak az intézmények semmilyen utasítást a fertőzés elleni védekezésre és az esetleg megjelenő fertőzések esetén teendő intézkedésekre vonatkozóan.
Mindent megtesznek, hogy elkerüljék az újabb bezárásokat.
A legtöbb egyetemen a napokban kezdődött a beiratkozás és a tantárgyfelvétel, a koronavírus-járvány miatt az intézmények azonban idén is szigorú szabályokkal vágnak neki a tanévnek. Mutatjuk, kell-e maszk a Corvinuson vagy az ELTE kampuszain, lesz-e lázmérés Miskolcon, és milyen vészforgatókönyvekkel készül az őszi szemeszterre a szegedi egyetem.
Ha az iskola berobbanthatja a negyedik hullámot, akkor vajon teltházas stadion nem, az eucharisztikus konferencia vagy a vadászkiállítás nem valós rizikó? Jocó bácsi, azaz Balatoni József népszerű töritanár is feltette a mindenkiben felmerülő, de egyelőre megválaszolatlan kérdések az idei tanév előtt.
Furcsa pletyka terjed a tanévkezdésről különböző fórumokon és Facebook-csoportokban. Az Eduline-nak több szülő azt mondta: „úgy hallotta”, hogy a koronavírus-járvány negyedik hulláma miatt szeptember közepén újra online oktatásra állnak át az iskolák. Pedig szeptemberi iskolazárásról szó sincs, sőt a tanárok 90 százalékos átoltottsága és a 12 évnél idősebb diákok négynapos oltási kampánya miatt a kormány kifejezetten optimista. De akkor mi lesz szeptember közepén?